Popis

WIRONIUM RP je zliatina na báze kobaltu a neušľachtilých kovov a je určená na aditívnu výrobu skeletových snímateľných zubných náhrad. Bola špeciálne vyvinutá na digitálnu výrobu pomocou selektívneho laserového tavenia.(SLM) Je biokompatibilná a odolná voči korózii a je schválená ako zdravotnícka pomôcka triedy IIA čo zaručuje pacientovi vysokú bezpečnosť a spĺňa normy ISO 22674 a ISO 9693-1.

Priemyselný výrobný proces s jedinečným tepelným spracovaním prispôsobeným zliatine zabezpečuje nadpriemernú kvalitu skeletových náhrad vyrobených metódou SLM pre hornú a dolnú čeľusť - aj v zložitých prípadoch. Vysoká ťažnosť materiálu umožňuje aktiváciu kotevných prvkov ako pri odlievaných komponentoch.

Chemické zloženie
Co 66,2%
Cr 28,2%
Mo 5,5%
N <1%
Fyzikálne vlastnosti
Hustota 8,5 g/cm³
Modul pružnosti 235 GPa
0,2 % Medza predĺženia (Rp0,2) 800 MPa
Pevnosť v ťahu (Rm) 1 300 MPa
Ťažnosť (A5) 13 %
Tvrdosť (HV10) 395
Upozornenie

Kovový prach je zdraviu škodlivý. Opracovávanie by sa malo vykonávať pomocou vhodného odsávacieho systému. Odporúča sa ochrana dýchacích ciest typu FFFP3 EN149.

Nepriaznivé účinky

WIRONIUM RP nemá žiadne známe nežiaduce účinky. Individuálne reakcie (napr. alergie alebo inkompatibility) na zložky WIRONIUM RP však vo veľmi zriedkavých prípadoch nie sú vylúčené. V takýchto prípadoch by sa náhrady zo zliatiny Wironium RP už nemali používať.